Vajinal Cerrahi Estetik

Günümüzde ise artık kadınlar ve erkekler görünümünde kendilerini mutsuz eden sıkıntılar olduğunda çok daha cesaretli ve hızlı davranabiliyor. Kadınların estetik kaygı duyduğu konuların başında ise “genital bölge” geliyor. Genital bölgesinin estetik olarak düzgün olması kadının kendine olan güvenini artırıyor, karşı cinsle olan ilişkisinde kendisini çok daha mutlu hissetmesini sağlıyor.

Vajina ve dış genital organların estetiği son yıllarda kadınlar tarafından eskiye nazaran daha dikkate alınan bir konu olmuştur. Dış genital organlar yani büyük ve küçük dudaklar, klitoris görüntü olarak kadını rahatsız edebilmektedir. Burada bir anormallik olması şart değildir yani dış genital organlarının görüntüsü tamamen normal olan bir kadın da bu görüntüden rahatsız olabilmekte ve kendisini daha farklı hayal ettiği için ameliyat ile görüntüyü değiştirtmek isteyebilmektedir.

Ancak bazan hastalık veya işlev bozukluğuna bağlı da cinsel bölgede ve vajinada ameliyatlar yapılabilmektedir. Örneğin çok sayıda doğuma bağlı vajina bölgesinde idrar torbası veya rektum (barsak) sarkması durumunun ameliyatla düzeltilemesi veya doğum dikişine bağlı bir anormalliğin ameliyatla düzeltilmesi gibi

  1. Vajina Daraltılması (Vajinoplasti)
  2. Klitoris Ameliyatları (Kliteroplasti)
  3. Küçük (İç) Dudakların Küçültülmesi, Düzeltilmesi (Labioplasti)
  4. Büyük (Dış) Dudak Ameliyatları
  5. G Noktasını Büyütme (G Shot) (Orgazm aşısı)
  6. Doğum Kesisinin Düzeltilmesi ve Dikiş İzlerinin Yok Edilmesi
  7. Sarkma Ameliyatları
  8. Vajina Genişletme Ameliyatları
  9. Kızlık Zarı Dikimi

Genital bölgeyi oluşturan bu bölümlerde yaşanan deformiteler, estetik açıdan kötü bir görünüme yol açmakla kalmaz; kadında güvensizlik, cinsellikte yetersizlik, tatmin olamama ya da utanma gibi sorunlara da neden olur. Ne var ki günümüzde kadınların önemli bir kısmı estetik kaygılarının farkında olmasına rağmen bunları rahatlıkla dile getirememekte, kendini rahatça ifade edemediği için yalnız başına çözüm aramakta ve ciddi anlamda stres yaşamaktadır.